Za sex na pláži až 15 let vězení? V USA odsoudili milence

jaz
6. 5. 2015 13:00
Milenecké dvojici hrozí vysoký trest za nevhodné chování na místní pláži. Porota o jejich vině rozhodla v rekordně krátkém čase a označila je za sexuální delikventy.

Miami – Čtyřicetiletý Jose Caballero a o polovinu mladší Elissa Alvarez byli podle Miami Herald shledáni vinnými za obscénní a lascivní chování, když měli 20. července loňského roku provozovat na pláži Bradenton sex, a to nepokrytě před svědky.

Státní zástupce hodlá udělat z mileneckého páru odstrašující případ, aby bylo jasné, co nebude na veřejných plážích tolerováno. Muži tak navrhuje nejvyšší možný trest, a to 15 let vězení kvůli jeho předchozímu záznamu v rejstříku za obchodování s drogami. V případě mladé ženy bude o něco mírnější.

Video celého aktu a svědectví očitých svědků, kteří tvrdí, že jejich obscénnímu chování bylo přítomno i tříleté dítě, považuje obhajoba dvojice za neprůkazné. To, že Elissa seděla na ležícím Josem a pohybovala se, odůvodnili právníci tím, že s ním jen laškovala a snažila se ho vzbudit.

"Učinili jsme jim přiměřenou nabídku, kterou jsme považovali za rozumnou. Oni se ji i přes všechny důkazy a svědectví rozhodli nepřijmout,“ řekl státní zástupce. Proces nakonec trval jen den a půl a porota rozhodla o jejich vině během 15 minut. Kromě vězení, jehož délka bude projednána později, budou také vedeni coby sexuální delikventi.

Rodiny odsouzených jsou v šoku a snaží se v médiích zlehčit jejich provinění. Upozorňují, že patnáctiletý trest za sex na veřejnosti je nepřiměřený. Takovéto rozsudky prý totiž dostávají zločinci za mnohem horší prohřešky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy