Za sex na pláži až 15 let vězení? V USA odsoudili milence

jaz
6. 5. 2015 13:00
Milenecké dvojici hrozí vysoký trest za nevhodné chování na místní pláži. Porota o jejich vině rozhodla v rekordně krátkém čase a označila je za sexuální delikventy.

Miami – Čtyřicetiletý Jose Caballero a o polovinu mladší Elissa Alvarez byli podle Miami Herald shledáni vinnými za obscénní a lascivní chování, když měli 20. července loňského roku provozovat na pláži Bradenton sex, a to nepokrytě před svědky.

Státní zástupce hodlá udělat z mileneckého páru odstrašující případ, aby bylo jasné, co nebude na veřejných plážích tolerováno. Muži tak navrhuje nejvyšší možný trest, a to 15 let vězení kvůli jeho předchozímu záznamu v rejstříku za obchodování s drogami. V případě mladé ženy bude o něco mírnější.

Video celého aktu a svědectví očitých svědků, kteří tvrdí, že jejich obscénnímu chování bylo přítomno i tříleté dítě, považuje obhajoba dvojice za neprůkazné. To, že Elissa seděla na ležícím Josem a pohybovala se, odůvodnili právníci tím, že s ním jen laškovala a snažila se ho vzbudit.

"Učinili jsme jim přiměřenou nabídku, kterou jsme považovali za rozumnou. Oni se ji i přes všechny důkazy a svědectví rozhodli nepřijmout,“ řekl státní zástupce. Proces nakonec trval jen den a půl a porota rozhodla o jejich vině během 15 minut. Kromě vězení, jehož délka bude projednána později, budou také vedeni coby sexuální delikventi.

Rodiny odsouzených jsou v šoku a snaží se v médiích zlehčit jejich provinění. Upozorňují, že patnáctiletý trest za sex na veřejnosti je nepřiměřený. Takovéto rozsudky prý totiž dostávají zločinci za mnohem horší prohřešky.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy