Za sex na pláži až 15 let vězení? V USA odsoudili milence

jaz
6. 5. 2015 13:00
Milenecké dvojici hrozí vysoký trest za nevhodné chování na místní pláži. Porota o jejich vině rozhodla v rekordně krátkém čase a označila je za sexuální delikventy.

Miami – Čtyřicetiletý Jose Caballero a o polovinu mladší Elissa Alvarez byli podle Miami Herald shledáni vinnými za obscénní a lascivní chování, když měli 20. července loňského roku provozovat na pláži Bradenton sex, a to nepokrytě před svědky.

Státní zástupce hodlá udělat z mileneckého páru odstrašující případ, aby bylo jasné, co nebude na veřejných plážích tolerováno. Muži tak navrhuje nejvyšší možný trest, a to 15 let vězení kvůli jeho předchozímu záznamu v rejstříku za obchodování s drogami. V případě mladé ženy bude o něco mírnější.

Video celého aktu a svědectví očitých svědků, kteří tvrdí, že jejich obscénnímu chování bylo přítomno i tříleté dítě, považuje obhajoba dvojice za neprůkazné. To, že Elissa seděla na ležícím Josem a pohybovala se, odůvodnili právníci tím, že s ním jen laškovala a snažila se ho vzbudit.

"Učinili jsme jim přiměřenou nabídku, kterou jsme považovali za rozumnou. Oni se ji i přes všechny důkazy a svědectví rozhodli nepřijmout,“ řekl státní zástupce. Proces nakonec trval jen den a půl a porota rozhodla o jejich vině během 15 minut. Kromě vězení, jehož délka bude projednána později, budou také vedeni coby sexuální delikventi.

Rodiny odsouzených jsou v šoku a snaží se v médiích zlehčit jejich provinění. Upozorňují, že patnáctiletý trest za sex na veřejnosti je nepřiměřený. Takovéto rozsudky prý totiž dostávají zločinci za mnohem horší prohřešky.

 

Právě se děje

Další zprávy