Malý Bill Gates. Chlapec učí od osmi let na univerzitě

13. 3. 2014 5:00
Když se svou akademickou dráhou začínal, bylo mu pouhých osm let. Teď se pyšní čestným doktorátem.
Aman Rehman
Aman Rehman | Foto: amanrehman.com

Déhrádún - Aman Rehman se ve svých třinácti letech stal animátorem a dokonce vyučuje na místní univerzitě. Kvůli svým schopnostem mu lidé říkají Malý Bill Gates.

V pouhých třech letech začala malého Amana zajímat výpočetní technika, když jeho otec pořídil domů opotřebovaný počítač.

Aman během přednášek na univerzitě stál na židli
Aman během přednášek na univerzitě stál na židli | Video: amanrehman.com

V rekordním čase se s ním naučit pracovat a díky své bystrosti a talentu získal stipendium na místní vysoké škole v Déhrádúnu na severu Indie.

Škola mu také posléze nabídla i pracovní místo a Aman se tak poprvé v osmi letech postavil coby učitel animace před studenty. Celou hodinu někdy přednášel ze židle, aby mohl psát na tabuli, na kterou coby malý chlapec ještě nedosáhl.

Za sebou má také více jak tisícovku animovaných filmů a kromě toho usiluje i o zapsaní do Guinnessovy knihy rekordů.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy