Zpěvačka Björk zveřejnila skladbu Tha Gate ze "seznamovacího" alba, které vyjde v listopadu

Kultura Kultura
15. 9. 2017 22:07
Islandská Zpěvačka Björk zveřejnila na svém facebookovém profilu skladbu The Gate z chystaného alba, které má vyjít v listopadu. Hudebnice už dříve řekla, že deska bude reflektovat pokusy znovu se zamilovat. V souvislosti se smarthphonovou seznamkou mluvila o nových písních jako o "Tinder" desce. V rozhovoru pro britský Guardian pak dodala, že nahrávku ovlivnil i vzrůstající pravicový extremismus. Na novince s Björk pracoval producent Arca, jenž se podílel také na její minulé desce Vulnicura. Elektronika je slyšet i z minimalistické písně The Gate, jíž dominuje fráze I care for you - záleží mi na tobě.
Björk.
Björk. | Foto: Festival Sónar
 

Právě se děje

před 52 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy