Přehlídka známých tváří a luxusních rób: Lesk filmových Zlatých Glóbů

Přehlídka známých tváří a luxusních rób: Lesk filmových Zlatých Glóbů
The Descendants - Děti moje: nejlepší drama a zřejmě oscarový favorit.
The Artist - němý černobílý film o počátcích kinematografie je největším sběratelem cen v letošní sezóně a získal tři Zlaté Glóby. Nicméně nechce se stále věřit, že by němý film skutečně vyhrál i hlavního Oscara.
George Clooney a Děti moje: hlavní herecká cena v dramatu za roli otce, který navazuje vztah se dvěma dcerami poté, co se manželka ocitne v kómatu.
Meryl Streepová: nejlepší herečka v dramatu za ztvárnění Margaret Thatcherové v životopisném filmu Železná lady. Prý téměř jistý Oscar.
Foto: Reuters
Pavel Kroulík, Lucie Kalivodová
16. 1. 2012 12:30

Nejúspěšnějšími filmy letošních Zlatých Glóbů se staly černobílý němý francouzský snímek Umělec a drama Děti moje. Žádný titul však cenám od asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu výrazně nedominoval. Relativně zpátky se držel i kontroverzní moderátor Ricky Gervais, který loni způsobil skandál, když pozurážel spoustu celebrit, ale tím také zařídil vysokou sledovanost.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy