Zemřel účetní Fantozzi. Italskému herci Villaggiovi bylo 84 let

ČTK ČTK
3. 7. 2017 10:54
Ve věku 84 let zemřel italský herec Paolo Villaggio, který proslul svými komediálními rolemi. Popularitu získal v sedmdesátých a osmdesátých letech především sérií filmů o bankovním účetním Ugovi Fantozzim, k nimž napsal i námět.
Paolo Villaggio v sérii o trampotách účetního Fantozziho.
Paolo Villaggio v sérii o trampotách účetního Fantozziho. | Foto: Maura International Films

Italský herec, komik, režisér a spisovatel Paolo Villaggio, jehož proslavily filmy o smolařském účetním Fantozzim, zemřel v pondělí ráno ve věku 84 let. Na Facebooku to oznámila jeho dcera Elisabetta.

Villaggio se narodil 31. prosince 1932 v Janově, a než se dostal k filmu přes kariéru kabaretního umělce, strávil pět let nezáživnou úřednickou prací. Již delší dobu byl podle médií nemocný a naposledy se léčil v římské nemocnici Gemelli.

Proslul svými komediálními rolemi. Popularitu získal v sedmdesátých a osmdesátých letech především sérií filmů o bankovním účetním Ugovi Fantozzim, k nimž napsal i námět. Natočil ale i náročnější filmy s významnými režiséry. Hrál například v posledním díle slavného Federica Felliniho Hlas luny a hlavní roli obsadil i ve filmu Maria Monicelliho Drazí, zatracení přátelé.

Villaggio byl ale i spisovatelem. Je autorem více než 20 románů a povídek.

Na filmovém festivalu v Benátkách v roce 1992 dostal Zlatého lva za celoživotní dílo. V roce 2000 získal obdobnou cenu, Zlatého leoparda, na mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu. 

 

Právě se děje

Další zprávy