Zemřel německý herec Rolf Hoppe, král z Tří oříšků pro Popelku. Bylo mu 87 let

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 11. 2018 22:10
Ve věku 87 let zemřel ve čtvrtek v Drážďanech německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe. S odvoláním na jeho rodinu o tom informoval server listu Dresdner Neueste Nachrichten. Divákům v Česku byl Hoppe znám hlavně díky roli krále v pohádce Tři oříšky pro Popelku. V 80. letech si zahrál například také v oscarovém snímku Mefisto.
Hoppe patřil k nejvýznamnějším a mezinárodně nejznámějším hercům bývalé Německé demokratické republiky.
Hoppe patřil k nejvýznamnějším a mezinárodně nejznámějším hercům bývalé Německé demokratické republiky. | Foto: Wikimedia Commons, Siebbi

Podle Dresdner Neueste Nachrichten patřil Hoppe, který zemřel v rodinném kruhu, k nejvýznamnějším a mezinárodně nejznámějším hercům bývalé Německé demokratické republiky. Narodil se v prosinci 1930. Od konce 70. let působil v drážďanském divadle a zahrál si také v řadě filmů určených pro film i televizi.

Českému publiku je znám především jako představitel krále z filmové pohádky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku, která vznikla v 70. letech v československo-východoněmecké koprodukci. Kromě Hoppeho si ve filmu, který je neodmyslitelně spjat s Vánocemi v Česku, na Slovensku, v Německu, ale třeba také v Norsku, výrazné role zahráli i další němečtí herci. Královnu ztvárnila Karin Leschová a macechu Carola Braunbocková, rodačka z Všerub u Plzně.

Hoppe si zahrál též ve snímku maďarského režiséra Istvána Szabóa Mefisto, který v roce 1982 získal cenu americké filmové akademie Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Ztvárnil v něm roli ministerského předsedy, jejímž předobrazem byl nacistický politik Hermann Göring.

 

Právě se děje

Další zprávy