Zemřel herec a dabér Vlastimil Bedrna. Svůj hlas propůjčil i Homerovi Simpsonovi

ČTK ČTK
7. 3. 2018 12:38
Ve věku 89 let zemřel 6. března herec Vlastimil Bedrna. Vystudoval pražskou DAMU, poté získal angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Hrál zde pět let. V roce 1957 spoluzakládal pražské divadlo Rokoko, kde zažil jeho nejslavnější éru. Byl rovněž vyhledávaným dabingovým hercem, svůj hlas například propůjčil Homerovi Simpsonovi. Daboval ho 12 sezón, než se kvůli nemoci - mozkové mrtvici - stáhnul do ústraní. V roce 2003 ho nahradil Vlastimil Zavřel. Za celoživotní působení v dabingu získal Bedrna v roce 2005 Cenu Františka Filipovského. Byl dvakrát ženatý, jeho druhou ženou byla herečka a zpěvačka Laďka Kozderková, jež zemřela ve věku 37 let.
Vlastimil Bedrna. | Video:
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy