reklama
 
 

Zemřel herec a dabér Jiří Pomeje, ve věku 54 let podlehl rakovině

Aktualizováno 26. 2. 2019 19:24
Ve věku 54 let zemřel herec, producent a dabér Jiří Pomeje. Informaci médiím potvrdil hercův blízký Pavel Pásek. Herec v uplynulých měsících bojoval s rakovinou. Poté, co nemoc zasáhla oblast krku, musel herectví opustit. Pomeje se jako producent podílel na filmech Princezna ze mlejna, Z pekla štěstí nebo Andělská tvář. Bulvární tisk mu věnoval velkou pozornost, ať už kvůli manželství s herečkou Michaelou Kuklovou, zpěvačkou Ivetou Bartošovou nebo v poslední době kvůli jeho nemoci.

Film Andělská tvář u diváků propadl. Kvůli financování filmu se Pomeje ocitl u soudu, který mu vyměřil podmíněný trest. Na natáčení filmu mu Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie v roce 2001 poskytl bezúročnou půjčku, herec ale nesplnil její podmínky.

Nakonec mu soud podmíněný trest prominul kvůli prezidentské amnestii. Ta se ale na část kauzy nevztahovala a Pomeje stanul před soudem znovu kvůli pokusu o poškození věřitele. Dostal dvouletý podmíněný trest.

Pomeje se v mládí věnoval tanci, účinkoval například v baletu českobudějovického divadla. Poté začal studovat herectví, ztvárnil postavy třeba ve filmu Kameňák 2, Playgirls či Hanele. V roce 1992 založil producentskou společnost Fronda film.

Podívejte se na ukázku z filmu Andělská tvář:

Jiří Pomeje ve filmu Andělská tvář | Video: North Video |  01:30

autor: ČTK | 26. 2. 2019 18:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama