reklama
 
 

Zemřel George Romero, režisér Noci oživlých mrtvol. Nikdo nebude jako ty, vzkázal mu Stephen King

17. 7. 2017
Americký režisér kultovního hororu Noc oživlých mrtvol George Romero podlehl rakovině plic. Noc oživlých mrtvol byl jeho debutový snímek. Filmový průmysl obohatil postavami zombie.

Ve věku 77 let zemřel americký režisér a mistr hororu George Romero, kterého proslavil už jeho režijní debut z roku 1968 Noc oživlých mrtvol. Tímto přelomovým a dnes už kultovním černobílým snímkem Romero do hororového žánru vnesl postavy tajemných zombie a inspiroval jím celou řadu následovníků.

Romero podlehl rakovině plic. Podle manažera Chrise Roea zemřel pokojně ve spánku. 

George Romero ve filmovém průmyslu platí za otce zombie filmů. Natočil na tucet hororů (Creepshow, Dvě ďábelské oči) a svůj poslední snímek, Survival of the Dead, představil v roce 2009 na filmovém festivalu v Benátkách. Svůj první celovečerní film však podle mnoha kritiků i diváků už nikdy nepřekonal.

Na jeho úmrtí už reagovalo několik osobností. Spisovatel Stephen King, jehož knihu Druhé já převedl Romero na filmové plátno v roce 1993, ho označil za oblíbeného spolupracovníka. "Nikdo druhý už nebude jako ty," napsal na Twitter. 

autor: ČTK | 17. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama