Zemřel francouzský herec Jean Rochefort, plukovník z Velkého blondýna s černou botou. Bylo mu 87 let

Kultura Kultura
9. 10. 2017 12:16
Ve věku 87 let v nemocnici zemřel francouzský divadelní a filmový herec Jean Rochefort. Informovala o tom tamní média s odkazem na umělcovu rodinu. Rochefort se objevil ve více než stovce filmů, hrál i po boku Jeana-Paula Belmonda. Byl trojnásobný držitel francouzského filmového ocenění César, které dostal za své dramatické umění. V televizi a ve filmu se začal objevovat od 50. let, v 60. letech zvárnil role v prvních třech dílech Angeliky. Slávu mu ale přinesla až účast v komediích Velký blondýn s černou botou a Návrat velkého blondýna v 70. letech s Pierrem Richardem.
Jean Rochefort neboli plukovník Louis Marie Alphonse Toulouse.
Jean Rochefort neboli plukovník Louis Marie Alphonse Toulouse. | Foto: Gaumont Distribution
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Policie hledá svědky středečního loupežného přepadení u stanice metra Hloubětín

Pražští kriminalisté hledají svědky, kteří by jim mohli objasnit loupežné přepadení staršího muže ve středu před půlnoci u stanice metra Hloubětín. Podezřelého již zadrželi a v případě odsouzení mu hrozí za loupež až 12 let za vězení, uvedl v pátek policejní mluvčí Richard Hrdina. Co napadenému útočník ukradl, s ohledem na vyšetřování případu nechtěl mluvčí specifikovat.

Útočník napadl muže ve středu kolem 23:30 a způsobil mu těžkou újmu na zdraví, uvedl Hrdina a doplnil, že pachatele v červené bundě zachytila kamera, když se pohyboval po vestibulu metra a obtěžoval cestující.

Policie záznam kamery zveřejnila na svém webu a jsou na něm zachyceni i dva muži, kteří byli s podezřelým na nástupišti a mohli by policistům poskytnout informace k případu. Podle mluvčího se ale mají obrátit na linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu všichni, kteří se v době činu pohybovali v okolí stanice metra Hloubětín a podezřelého viděli.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

ČTÚ chce kvůli omezené konkurenci regulovat trh mobilních dat, operátoři s tím nesouhlasí

Český telekomunikační úřad se chystá příští rok regulovat trh mobilních dat, protože na něm shledal omezenou konkurenci. Hodlá proto O2, T-Mobilu a Vodafonu uložit povinnost umožnit přístup k jejich velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům za regulovanou cenu. Uvedli to zástupci ČTÚ na dotaz ČTK. Operátoři s výsledky analýzy nesouhlasí. Podle nich nereflektuje nejnovější vývoj na trhu. Regulace by platila po notifikaci Evropskou komisí, která by měla být hotova do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy