reklama
 
 

Zemřel Chris Cornell, zpěvák skupin Soundgarden a Audioslave. Bylo mu 52 let

18. 5. 2017
https://www.youtube.com/watch?v=3mbBbFH9fAg
Americký rockový zpěvák Chris Cornell, který ve středu náhle zemřel ve věku 52 let, byl jedním z průkopníků stylu grunge. V roce 1984 založil skupinu Soundgarden, s níž vydal celkem šest alb. Za skladby Spoonman a Black Hole Sun získala dvě ceny Grammy.

Detroit - Ve věku 52 let zemřel americký rockový zpěvák Chris Cornell, vokalista skupin Soundgarden a Audioslave. Oznámil to ve čtvrtek jeho mediální manažer Brian Bumbery, podle něhož byla středeční Cornellova smrt "náhlá a nečekaná". Ještě několik hodin před tím totiž odehrál plnohodnotný koncert se Soundgarden. Příčina úmrtí zpěváka s nebývalým hlasovým rozsahem, který proslul jako jeden z průkopníků stylu grunge, není podle Bumberyho známa.

Cornell pocházel ze Seattlu, kde se na přelomu 80. a 90. let zformovala řada kapel vyznávajících charakteristický drsný kytarový zvuk s jednoduchými melodiemi známý jako grunge. Vedle skupin Nirvana a Pearl Jam byli jeho nejznámějšími představiteli Soundgarden, které založil v roce 1984 a s nimiž vydal celkem šest alb.

Kapela, která koncertovala i v Česku, se rozpadla v roce 1997, ale opět se dala dohromady před sedmi lety. Za skladby Spoonman a Black Hole Sun získala dvě ceny Grammy.

V době jejich nečinnosti Cornell zpíval se skupinou Audioslave, kterou založil s bývalými členy kapely Rage Against the Machine. Skupina vydala tři oceňovaná alba.

Zpěvák, jehož rozsah téměř čtyř oktáv a charakteristická barva hlasu jej pravidelně řadily na přední místa odborných žebříčků rockových vokalistů, měl rovněž několik sólových projektů.

Součástí ranné části jeho hudební dráhy byla podle médií častá a intenzivní konzumace alkoholu a dalších návykových látek, s níž však po návratu skupiny Soundgarden přestal. Se svou druhou manželkou, americkou publicistkou Vicky Karayiannisovou, měl dvanáctiletou dceru Toni a jedenáctiletého syna Christophera Nicolase. Rodina byla podle Bumberyho zprávou o jeho smrti šokována.

autor: ČTK | 18. 5. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama