Žebříčky streamování na Spotify letos ovládl písničkář Ed Sheeran. Mezi zpěvačkami vede Rihanna

AFP
6. 12. 2017 12:47
Nejstreamovanějším umělcem sítě Spotify je letos šestadvacetiletý britský písničkář Ed Sheeran. Jeho album Divide dosáhlo více než tří miliard přehrání. Nejpopulárnější písní je pak jeho skladba Shape of You. Trendem roku 2017 byl však podle Spotify hiphop, žánrové skladby zaznamenaly čtyřiasedmdesátiprocentní nárůst poslechovosti oproti roku 2016. Odpovídají tomu další místa na žebříčku: druhý skončil raper Drake, třetí R’n'B zpěvák The Weeknd a čtvrtý kolega hiphoper Kendrick Lamar. Nejposlouchanější zpěvačkou roku 2017 je na Spotify Rihanna.
Ed Sheeran vládne Spotify. | Video: YouTube / Ed Sheeran
 

Právě se děje

před 1 hodinou

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy