5 povedených desek letošního jara a léta, za kterými stojí ženy

Hana Slívová Lukáš Boček, Hana Slívová
9. 8. 2017 6:30
Halsey, sestry Haimovy, Dua Lipa, Fazerdaze a Feist. Všechny tyto ženy - hudebnice vydaly před nedávnem nové desky. Ačkoliv žánrově stojí i na zcela opačných stranách - Dua Lipa se věnuje současně zprodukovanému popu, kdežto Feist "do it yourself" písničkářství - téma mají všechny veskrze stejné: (nepovedenou) lásku a mezilidské vztahy.
Foto: Dua Lipa

Dua Lipa: Dua Lipa

Solidních, čistě popových desek bez žánrových příměsí v dnešní době příliš nevzniká. Čestnou výjimkou je jednadvacetiletá Britka s albánskými kořeny Dua Lipa. Její několikrát odložená první deska je napěchovaná rádiovými hity, kterým nechybí dostatečně nosná sdělnost úměrná jejímu věku.

Singlům Be The One, Thinking ‘Bout You nebo New Rules nechybí uvěřitelná atmosféra a zejména svěží produkce. Je až s podivem, nakolik se celé armádě producentů podařilo různorodé skladby pospojovat do jednotného celku.

Dua Lipa je spoluautorkou textů (nepřekvapivě v naprosté většině o nenaplněné lásce) a zároveň majitelkou dostatečně charismatického vokálu, který ji od podobných zpěvaček úspěšně odlišuje. Díky skladbám, jako je například muzikální Lost In Your Light, na niž si přizvala matadora žánru R’n’B Miguela, se navíc ukazuje, že má do budoucna kam růst.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 3 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy