5 povedených desek letošního jara a léta, za kterými stojí ženy

Hana Slívová Lukáš Boček, Hana Slívová
9. 8. 2017 6:30
Halsey, sestry Haimovy, Dua Lipa, Fazerdaze a Feist. Všechny tyto ženy - hudebnice vydaly před nedávnem nové desky. Ačkoliv žánrově stojí i na zcela opačných stranách - Dua Lipa se věnuje současně zprodukovanému popu, kdežto Feist "do it yourself" písničkářství - téma mají všechny veskrze stejné: (nepovedenou) lásku a mezilidské vztahy.
Foto: Haim

Haim: Something To Tell You

Sesterské trio Haim přineslo svým debutem Days Are Gone do písničkářského indie popu potřebné osvěžení a na novince ve své misi pokračuje. Nové album Something To Tell You vyvolává čirou radost.

Sestry Haimovy do vlastní směsice popu a rocku let sedmdesátých a osmdesátých přidávají všem, kvůli čemu vynikala už první deska: nadsázku, odstup a zároveň dotek současné hudby, především elektroniky. Na novince nelze přeslechnout vliv Stevie Nicksové z Fleetwood Mac (You Never Knew) a taktéž country (Little Of Your Love).

Mezi nejsilnější skladby patří singlová Want You Back nebo uvěřitelně vypjatá Right Now, která po minimalistickém úvodu přejde k daleko plnějšímu kytarovému zvuku. Album lze doporučit všem, kteří v současné mainstreamové nabídce hledají písničkářství s nápadem.

 

Právě se děje

Další zprávy