5 povedených desek letošního jara a léta, za kterými stojí ženy

Hana Slívová Lukáš Boček, Hana Slívová
9. 8. 2017 6:30
Halsey, sestry Haimovy, Dua Lipa, Fazerdaze a Feist. Všechny tyto ženy - hudebnice vydaly před nedávnem nové desky. Ačkoliv žánrově stojí i na zcela opačných stranách - Dua Lipa se věnuje současně zprodukovanému popu, kdežto Feist "do it yourself" písničkářství - téma mají všechny veskrze stejné: (nepovedenou) lásku a mezilidské vztahy.
Foto: Halsey

Halsey: Hopless Fountain Kingdom

Americká zpěvačka Halsey se po komerčním úspěchu singlu Closer s elektronickým duem The Chainsmokers nechtěla ztratit z popových radarů a nachystala třináct nových skladeb, s nimiž navazuje na vydařený debut Badlands.

Nový materiál se nijak výrazně nevzdaluje od kurzu, po němž se Ashley Frangipane v roce 2015 vydala. Jádro desky spočívá v autorských popových skladbách se současnou produkcí, v nichž se pomocí otevřených textů zrcadlí zpěvaččin bohatý osobní život. Jedno z témat je například její bisexualita. Své zkušenosti z jednoho neúspěšného vztahu s dívkou přetavila spolu s Lauren Jaureguiovou, členkou skupiny Fifth Harmony, do skvělého duetu Strangers s osmdesátkovým zvukem.

Tento hit ukazuje, v čem je největší síla dvaadvacetileté interpretky: skrze autentické výpovědi zasazené do jednoduché kompozice s výrazným refrénem a často i hiphopovými beaty v pozadí dokáže bavit i bez zardění, které bývá v čistém popu někdy na místě. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy