Yemi A.D. vymyslel pro Kanye Westa křeslo z žen

Kultura Kultura
10. 12. 2013 14:05
Taneční kreace pro Yeezus Tour Kanye Westa připravil Yemi A.D.
Kanye West
Kanye West | Foto:

Praha - Kanye West vyrazil po pěti letech na turné. Koncertní podoba jeho šesté studiové desky Yeezus nese i český otisk. Taneční pasáže mu stejně jako při předchozím turné připravil tanečník a hudebník Yemi A.D., který do skupiny dvanácti tanečnic vybral Lucii Drábkovou.

Součástí velkolepé pódiové show je také křeslo z ženských těl, které pro Westa Yemi vymyslel a jak sám říká, jedná se o jednu nejkontroverznějších částí choreografie.

"Společně s Westem a kreativním týmem z celého světa jsme připravili show, ve které vyprávíme životní příběh Yeezuse (Kanye Westa). Na epické scéně složené z hory, ostrova a obří kruhové obrazovky vystupuje také dvanáct tanečnic, chlupatá bestie a Ježíš, který jediný dostane Westa do kolen. Tohle je zatím největší projekt, který mám tu čest režírovat. Je to poprvé, co mě Kanye oslovil na tuto funkci a já si stále zvykám a snažím se nezklamat jeho maximální očekávání," říká Yemi A.D.

Foto: Aktuálně.cz

Kanye West se hlásí ke křesťanství a hledání boha je ústředním tématem Yeezus Tour. Dělá to však opět svým vlastním osobitým způsobem, což rozpoutalo v mediích po celém světě bouřlivou diskuzi. Po většinu koncertu je West zahalen v masce, jejímž tvůrcem je belgický fashion designér Maison Martin Margiela.

"Důslednost, s jakou se West vrací k důvěrně známým pojmům (kreativní génius) a tématům (média, kritici, úmrtí jeho matky) je více než dostačující odpovědí všem těm komentátorům na síti, kteří žijí v přesvědčení, že tento 36-letý maník se prostě jen chaoticky předvádí a shazuje ostatní," napsal server Billboard.com. "Dvě hodiny plné divokých metafor a náboženských symbolů stejně tak impozantních jako člověk, který je stvořil a který je v jejich majestátnosti utvrzen," dodal recenzent The Huffington Post.

KANYE WEST - THE OMEN - YEEZUS TOUR STAPLES CENTER FULL SET [HQ]
KANYE WEST - THE OMEN - YEEZUS TOUR STAPLES CENTER FULL SET [HQ] | Video:

Kanye West už také prozradil, že jeho nové album bude mít osm písní a vyjde příští rok v létě.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy