Na festivalu Soundtrack vystoupí i skupina Lucie. Její písničky doprovodí klipy a ukázky z filmů

ČTK ČTK
21. 8. 2017 7:50
Skupina Lucie bude headlinerem festivalu Soundtrack, který pojí hudbu s filmem. Akce se koná v Poděbradech od 24. do 27. srpna. Lucie, pro niž to bude jediné letošní vystoupení, koncert doprovodí ukázkami klipů a filmů, na kterých se hudebně podílela. Nové písně z chystaného alba EvoLucie ale kapela hrát nehodlá.
Skupina Lucie. | Video: YouTube / Lucie

Vystoupení skupiny Lucie, která svůj jediný letošní koncert odehraje 24. srpna na fotbalovém stadionu v Poděbradech, bude mít filmový doprovod. Koncert otevírající festival Soundtrack doprovodí projekce ukázek z filmů a videoklipů. Zazní starší písně Lucie i hit spřízněné kapely Wanastowi Vjecy Tak mi to teda nandey.

"Určitě nebudeme hrát nic nového, to si necháme, až vyjde naše nová deska. Ty věci ještě nejsou zdaleka dodělané a chystáme se na tom ještě bezmála rok pracovat. Protože hrajeme na festivalu filmové hudby, uděláme koncert trochu speciální," řekl zpěvák a bubeník David Koller.

Jako host s Lucií zahraje Michal Pavlíček skladby Krev a r'n'r a Amerika, v níž se jako kytarista objeví také autor festivalové ceny, jeden ze zakládajících členů výtvarné skupiny Tvrdohlaví Stefan Milkov.

Kapela Lucie v dubnu oznámila, že na jaře příštího roku vydá po 16 letech nové album s názvem EvoLucie. Halové turné pak v sestavě Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák kapela zahájí až 13. listopadu 2018 v ostravské Ostravar Aréně.

Mezinárodní festival Soundtrack, který nabízí filmovou hudbu, nové formy umění, multimédia a moderní technologie, budou Poděbrady v prostředí barokního zámku a lázeňského parku hostit od 24. do 27. srpna. Akce navazuje na loňský zkušební ročník, který za jediný den navštívilo přes 15 tisíc lidí.

Koncert skupiny Lucie festival ve čtvrtek večer zahájí. "Na zahájení v rámci koncertu dostane in memoriam festivalovou cenu Radim Hladík, kterou převezme jeho syn," uvedl klávesista Lucie Dvořák, ředitel a iniciátor festivalu.

V pátek bude hlavní část hudebního programu patřit premiéře českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa, který představí svůj projekt The Antagonists. Ve stejný den přiláká známými filmovými písničkami zejména rodiny s dětmi Jaroslav Uhlíř.

V sobotu zahraje s Filharmonií Hradec Králové Oscarem oceněný italský skladatel Nicola Piovani a na stěnu zámku se uskuteční velkoplošná projekce filmu Tři oříšky pro Popelku s hudbou Karla Svobody v podání symfonického orchestru.

"Pavoni a Svoboda také dostanou festivalovou cenu. Za zesnulého Svobodu ji převezme jeho dcera, fotografka Jana Wallace Svobodová. Součástí festivalu bude i výstava aktů, které nafotila," dodal Dvořák.

Festival zakončí půlnoční koncert HBO v okolí zámku, kde mohou zájemci za doprovodu symfonického orchestru sledovat ukázky ze seriálů Hra o trůny, Pravá krev a dalších, promítaných na stěnu zámku.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést má až 300 milionů korun

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard. Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Premiér navrhuje zvýšit sazby daně z 23 na 25 procent u kurzových sázek, totalizátorových her, tombol a turnajů malého rozsahu. U binga a živé hry pak chce zvýšit sazby zdanění z 23 na 30 procent. "Toto navrhované navýšení sazeb koresponduje s původním návrhem úpravy zdanění dotčených hazardních her obsaženém v loňském vládním návrhu daňového balíčku," uvedl premiér.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Škodě Auto za devět měsíců klesl provozní zisk o 60 procent

Automobilce Škoda Auto za prvních devět měsíců letošního roku klesl provozní zisk o 60 procent na 469 milionů eur (12,9 miliardy Kč). Negativní dopad na hospodaření měl zejména nižší objem prodeje způsobený epidemií nemoci covid-19, vývoj směnných kurzů a také mimořádné výdaje spojené s emisemi. Tyto dopady částečně kompenzovaly nižší fixní náklady a náklady na vývoj a optimalizace nákladů na produkty. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen.

Tržby mladoboleslavské automobilce klesly o 25,9 procenta na 12 miliard eur (329 miliard Kč). Odbyt se snížil o 25,9 procenta na 596.000 vozů. Mezi nejoblíbenější modely patřily Scala, Kamiq a Octavia Combi.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy