Výstavní žně v Paříži: Začala retrospektiva Delacroixe i přehlídka umělců spojených s Chagallem

Kultura
1. 4. 2018 7:00
V Paříži začaly dvě velké výstavy. Tu s názvem Chagall, Lisickij, Malevič: Ruská avantgarda z Vitebsku 1918-1922 věnuje Centre Pompidou tvorbě tří zásadních postav moderního umění a také studentům vitebské umělecké školy, již Chagall ve svém domovském městě založil. Výstava slibuje 250 prací a dokumentů, které návštěvníci pohromadě nikdy neviděli. Louvre zase hostí retrospektivní přehlídku francouzského romantického malíře Eugena Delacroixe. V galerii bude v rámci první retrospektivy tohoto mistra za posledních padesát let k vidění přes 200 obrazů včetně malby Svoboda vede lid na barikády, již Delacroix vytvořil v roce 1830. Po Moně Lise jde o druhý nejnavštěvovanější artefakt Louvru.
Eugene Delacroix: Svoboda vede lid na barikády.
Eugene Delacroix: Svoboda vede lid na barikády. | Foto: Louvre Museum,
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy