Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Výstava soch zpříjemní bydlení v Nových Chabrech

komerční článek
5. 6. 2015 10:01
K procházkám po zatravněném okolí moderní čtvrti Nové Chabry láká umělecká galerie pod širým nebem.
Foto: Star Group

V lokalitě vedle Dolních Chaber a v blízkosti parků Čimický a Ďáblický háj v Praze 8 se nově zabydlují především mladé rodiny. Na dosah zde mají centrum města, přírodu a moderní areál Nových Chaber nabízí ideální prostředí pro volnočasové aktivity všech generací.

„Moderní developer by neměl „jen postavit a odejít“, měl by přispět ke kultivaci lokality a života místních obyvatel,“ míní Tal Grozner, ředitel české pobočky společnosti Star Group. „Novými koncepty bydlení se snažíme vyjít vstříc současným požadavkům mladých rodin. V Nových Chabrech vzniká nejenom rezidenční čtvrť, ale také místo pro setkávání se sousedy a společenský život, jak nám potvrdil i vydařený Den otevřených dveří,“ dodal čerstvou zkušenost Tal Grozner.

Do konce června vyroste v Nových Chabrech venkovní expozice soch. Celkem osm děl převážně z přírodních materiálů rozmístí developer po ploše celého areálu, převážně podél nové cyklostezky. Jeho výzvu obohatit sdílený veřejný prostor přijali umělci Pavel Opočenský, Václav Fiala, Jasan Zoubek, Milan Kuzica, Jiří Kačer nebo Zdeněk Hůla. S díly Strom a Orchidej se přidali také Lukáš Rais a britský výtvarník Marc Quinn.

Foto: Star Group

Projekt zahrnuje také dětská hřiště, venkovní cvičební stroje pro mladé i seniory a menší komerční centrum s restaurací, obchody a dalším zázemím. Prioritou byla od počátku výstavby nová mateřská škola. Už na začátku stavby zde pro zájemce vznikl zcela zdarma plavecký oddíl, který vede profesionální trenér. Zbudovaná cyklostezka kolem Nových Chaber disponuje večerním osvětlením a nabízí odpočinkový prostor pro pěší i sportovce z celé lokality.

Foto: Star Group

„Chtěli jsme být inovativní a podpořit myšlenku, kterou mnoho developerů stále přehlíží. Chápeme, že místním obyvatelům vznikají s výstavbou nová omezení, proto stále hledáme oblasti, ve kterých můžeme být městské části a jejím obyvatelům prospěšní. Cyklostezka i komerční centrum samozřejmě může sloužit nejenom novým obyvatelům, ale i starousedlákům,“ zdůraznil Tal Grozner.

www.novechabry.cz

 

Právě se děje

před 47 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy