Londýnská výstava o Pink Floyd trhá rekordy. Pravděpodobně porazí i Davida Bowieho

ČTK ČTK
5. 9. 2017 12:07
Výstava nazvaná Pink Floyd: Their Mortal Remains (Co zbylo z Pink Floyd), která od 13. května běží v londýnském muzeu Victoria & Albert, trhá rekordy návštěvnosti a pravděpodobně se stane nejnavštěvovanější hudební expozicí, jakou toto muzeum kdy připravilo.
Pink Floyd na londýnské výstavě. | Video: YouTube / Victoria & Albert museum

Britský list Guardian informoval, že výstava věnovaná kapele Pink Floyd "Co zbylo z Pink Floyd" už překonala hranici 300 tisíc návštěvníků.

Organizátoři z Victoria & Albert muzea se rozhodli výstavu, uspořádanou u příležitosti 50 let od vydání prvního alba The Piper at the Gates of Dawn, prodloužit do 15. října. Návštěvnost tak s velkou pravděpodobností překročí číslo 311 tisíc. Tolik lidí přišlo v roce 2013 na přehlídku věnovanou Davidu Bowiemu

Populární expozice zaměřené na rock a pop se staly významnou součástí činnosti muzea od první podobné show Kylie Minogueové v roce 2007.

Muzeum odmítá názory některých kritiků, že podobnými expozicemi "hloupne", a argumentuje tím, že vystoupení a hudba jsou klíčovou součástí toho, čím tato instituce je a odjakživa byla.

Absolutním rekordmanem je retrospektiva módního návrháře Alexandera McQueena, která v roce 2015 během 21 týdnů přitáhla 480 tisíc návštěvníků. Na druhé příčce je expozice Art Deco z roku 2003 s 359 tisíci lidmi a třetí pak výstava svatebních šatů, na kterou v roce 2014 dorazilo 316 tisíc návštěvníků. 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy