Vypalte si mě, nabídl Nohavica

ČTK, kul
23. 1. 2006 18:30
Praha - Jaromír Nohavica po vzoru progresivních zahraničních hvězd "vstoupil na internet" - nabízí zdarma písně z právě ukončeného turné.
Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica | Foto: Aktuálně.cz

Vyprodaná pražská šňůra se uzavřela 26. ledna v kulturním centru Novodvorská. Na každém z jedenácti koncertů byl pořízen záznam dvou písniček, které si zájemci mohou stáhnout na adrese www.nohavica.cz/praha2006.

Aktuálně přináší reportáž z Nohavicova koncertu v Lucerně - čtěte ZDE.

"V současné době vzniká pod názvem Pražská pálená internetové volně šiřitelné album. Na každém vystoupení natáčím dvě z celkem dvaadvaceti písní. Zájemcům je k dispozici ke stažení, vypálení i šíření," prohlásil před jedním z koncertů písničkář.

Album označil za dárek posluchačům a internet za fenomén zbavený cenzury. "Ale živý koncert jako setkání interpreta s posluchači nikdy nevypálíš," zdůraznil.

Nohavica zároveň vyhlásil soutěž o nejlepší návrh obalu vznikající desky; zájemci je mohou zasílat na mail webmastera Tomáše Linharta. Letos na podzim chce Nohavica vydat DVD.

"Neoficiální" stránku J. Nohavici najdete ZDE. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Rusko zastavilo práci zastoupení u NATO a přerušilo práci úřadu v Moskvě

Rusko od 1. listopadu zastaví práci svého zastoupení u Severoatlantické aliance a totéž bude platit pro vojenskou misi NATO v Moskvě. Podle agentury TASS to v pondělí oznámil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Podle něj jde o odvetný krok za zrušení akreditace osmi pracovníků ruského zastoupení u NATO.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Zemřel bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell

Zemřel bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell. Bylo mu 84 let. Podle agentury Reuters měl vážné zdravotní problémy poté, co prodělal covid-19. Powell byl ministrem zahraničí v éře prezidenta George Bushe mladšího. Proslul tím, že v Radě bezpečnosti OSN ukazoval údajné důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku, kterými USA zdůvodnily invazi v roce 2003. Žádné chemické ani biologické zbraně se ale v Iráku nenašly. V roce 1991 Powell velel americkým vojskům v rámci operace Pouštní bouře, která vedla k vyhnání irácké armády z Kuvajtu.

Zdroj: Zahraničí
Aktualizováno před 58 minutami

Automobilky by kvůli omezení výroby měly začít čerpat program Antivirus, shodla se tripartita

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 000 korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Po jednání to na tiskové konferenci řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Tuto podporu pro automobilový průmysl chce vyjednat v Evropské komisi. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu, dodal Babiš.

"Většina účastníků tripartity podpořila návrh varianty, že podpoříme automobilový průmysl plus navazující segmenty," uvedl premiér.

Z programu Antivirus se proplácely výdělky v zavřených provozech i náhrady mezd lidem v karanténě či firmám s výpadkem poptávky, surovin a personálu kvůli covidu. Peníze je možné podle evropských pravidel poskytovat do konce roku, jedná se o prodloužení do konce července příštího roku. Zatím by podniky mohly pobírat peníze za říjen a listopad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy