Vychází kniha Křičím: "To jsem já." Mapuje historii fanzinů od 80. let po současnost

Kultura Kultura
6. 11. 2017 20:09
Co je to fanzinová nemoc a jaký byl její průběh v Československu? Jak vypadaly časopisy lidí, kteří se nadchli pro první počítačové hry či obsesivně sestavovali vlastní žebříčky metalové hudby? Na tyto otázky odpovídá kniha Křičím: „To jsem já.“, již vydává nakladatelství PageFive. Knihu v úvodní eseji ukotvuje redaktor Radia Wave Miloš Hroch, předmluvou ji opatřil jeden z “nakažených”, hudební publicista Karel Veselý. 230 stránková knížka nabízí i archivní dokumenty. Autory kapitol jsou Miloš Hroch (hardcore punk), Ivan Adamovič (sci-fi ), Jitka Kolá-řová (feminismus), Michal Nanoru, Pavel Turek (fotoziny), Jaroslav Švelch (PC hry), Antonín Tesař (komiks) a Viktor Palák (metal).
Z kapitoly o fotografických fanzinech.
Z kapitoly o fotografických fanzinech. | Foto: Archiv knihy
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy