Všechny bolesti utiší láska. Znovu vycházejí Songy a balady Marty Kubišové, i s dobovými ohlasy

Kultura Kultura
18. 9. 2017 15:30
Zpěvačka Marta Kubišová jede letos poslední sérii koncertů. Po listopadových vystoupeních v pražské Lucerně ukončí kariéru, a proto se vydavatelství Supraphon rozhodlo, že znovu vydá její legendární desku Songy a balady z roku 1969. Album obsahuje jedenáct písní včetně zpěvaččiných největších hitů Modlitby pro Martu, Magdaleny nebo písně Všechny bolesti utiší láska. Aktuální vydání navíc nabídne sumář dobových materiálů a ohlasů, ediční poznámku z roku 1996 a vůbec poprvé také komplet všech písňových textů. "Když album v roce 1969 vyšlo, prodalo se ho půl milionu kusů. Tehdy mi to ani nedocházelo, ale dneska mi to číslo připadá naprosto ohromující," říká Kubišová.
Video: Pesomacka2 / YouTube
 

Právě se děje

před 24 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy