Video: Tohle je Kovárna, první klip Tří sester z roku 1989. Našel se na kazetě pod stolem

Kultura Kultura
Aktualizováno 2. 12. 2017 19:50
Skupina Tři sestry zveřejnila úplně první klip, který vznikl v březnu roku 1989 k hitu Kovárna I. z debutové desky Na kovárně to je nářez (1990). Video bylo původně součástí dokumentu 55:55 a 1/2, o němž se kapela domnívala, že ho ztratila. Nedávno ho ovšem při stěhování našli zaměstnanci vydavatelství Warner Music, kazeta s dokumentem ležela na zemi pod jednou nohou stolu. Film natočil na konci 80. a na začátku 90. let režisér Petr Orozovič jako součást studentské práce na FAMU. Dokument pak vyšel na videokazetách, originální materiál z nahrávek se však ztratil a Tři sestry dlouho neměly žádnou kopii. 55:55 a 1/2 chce skupina zveřejnit o Vánocích jako dárek fanouškům.
Lou Fanánek, zpěvák Tří sester. Kapela funguje od roku 1985. | Video: Tři sestry / Warner Music
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy