Video: Skupina Květy v klipu Odpočinout zachytila den plný únavy, stereotypu i lásky

Hana Slívová Hana Slívová
13. 1. 2018 8:00
Brněnská skupina Květy připravila ve spolupráci s režisérem Janem Fuksou klip k písničce Odpočinout. Hlavní roli v něm hraje spolužačka zpěváka Květů Martina E. Kyšperského.
Video: Indies / YouTube

Inspirací k příběhu klipu k písničce Odpočinout bylo zpěvákovi skupiny Květy Martinovi E. Kyšperskému náhodné setkání. 

"Potkal jsem ve městě svoji spolužačku Olinku. Chodila se mnou na základní školu, neviděl jsem ji léta. Chtěl jsem zachytit jeden její den s dětmi. Plný únavy, stereotypu, práce a lásky," vysvětluje Kyšperský.

"Je v tom zároveň tvrdost i něha. Vlastně jsem byl prostě zvědavý, jak žije někdo jiný. Ta píseň je původně o něčem jiném, mám rád, jak spojením dvou věcí vzniká nový příběh," dodává. 

Video režíroval dlouholetý spolupracovník Květů Jan Fuksa, ve dvojici s Kyšperským připravil také předchozí klip k písničce Holka. Obě skladby pochází z loňského alba Komik do půl osmé. 

Komika do půl osmé vydaly Květy loni na jaře, před Vánoci přidaly ještě druhou desku Spí vánoční pták a také knížku, v níž Martin E. Kyšperský podrobně rekapituluje dění v kapele. Ta funguje od roku 2000.

S oběma alby Květům pomáhal zvukař a producent Ondřej Ježek, knihu graficky upravil Carton Clan, v němž působí další hudebník Martin Hůla.

Nejbližší koncerty kapela odehraje 26. ledna v Ostravě a 16. února v Uherském Hradišti. V Praze hrají 21. února v Café v lese. 

 

Právě se děje

Další zprávy