Video: "Nafrněná" Barbora Poláková má animovaný klip ke Krosně plné vzpomínek, rajčat a zklamání

Kultura Kultura
7. 6. 2017 1:04
Zpěvačka a herečka Barbora Poláková, která v roce 2015 zaujala svým eponymním albem včetně hitu z hereckého prostředí Nafrněná, nyní přichází s novým klipem. Je animovaný a k rekapitulační písničce Krosna ho vyrobil japonský spolupracovník českých hudebníků Kosuke Sugimota. "Krosna je jedna z mých nejoblíbenějších písní. K původní verzi z desky jsme natočili část, která vznikla spontánně při koncertech. Je teď takovým katarzním místem, bez kterého si to už ani neumím představit," říká Poláková. Postavy z klipu vycházejí z reálného videa a jsou vyřezané na kartonový papír. Poláková kvůli mateřství omezuje hraní, letos počítá jen s deseti koncerty. Na podzim se pak objeví v komedii Kvarteto.
Animovaný klip k písničce Krosna. | Video:

 

Právě se děje

před 11 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy