Video: Na návštěvě na švýcarské výstavě, kde vystavují "zvrhlé umění" zabavené nacisty

Kultura Kultura
12. 2. 2018 14:04
Redaktor Hospodářských novin Marek Miler navštívil v Kunstmuseu Bern výstavu děl, která pro nacisty konfiskoval obchodník s uměním Hildebrand Gurlitt. Jedná se o vesměs expresionistické kresby a obrazy, o nichž se více než 70 let mluvilo jako o ztracených. Miler zmiňuje, že výstava je zajímavá i proto, že se zaobírá historií obchodu s uměním. Švýcaři v ní často figurovali jako prostředníci. Expozice se zároveň věnuje termínu "zvrhlé umění", který prý nacisté jen obratně převzali. Podle nich bylo zvrhlé umění to, jež vzniklo v kubistickém, fauvistickém či například surrealistickém stylu.
Redaktor Hospodářských novin Marek Miler navštívil výstavu děl, která pro nacisty konfiskoval obchodník s uměním Hildebrant Gurlitt. | Video: Marek Miler
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy