Video: J.A.R. se ocitli na volebním večírku plném zmatených politiků a hubených dívek

Kultura Kultura
4. 5. 2017 20:39
Skupina J. A. R. nedávno vydala album Eskalace dobra, na kterém je i písnička Zhublas. Text o souvislosti tuku, přitažlivosti a velikosti hrudníku kapela pod vedením režiséra Zdeňka Suchého překlopila do politického minidramatu. Na volebním večírku, jemuž vévodí zmatení a podplacení politici, moderátorka komentující měnící se preference stran jako ABC nebo U-Dna a Dan Bárta v roli agitujícího Richarda Krajča, si ocitli například Martin Hofmann, Marek Taclík, Ondřej Vetchý, Jitka Schneiderová, Eva Josefíková, Petra Nesvačilová, Tereza Černochová nebo Anna Linhartová. 
Andrej Babiš, nebo Martin Hofmann?
Andrej Babiš, nebo Martin Hofmann? | Foto: YouTube

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy