reklama
 
 

V USA zemřel legendární jazzový zpěvák Al Jarreau, sedminásobný držitel ceny Grammy

12. 2. 2017
V Los Angeles zemřel slavný jazzový zpěvák Al Jarreau. Mezinárodní věhlas si získal v 70. letech díky albu We Got By, za které dostal svoji první cenu Grammy. Al Jarreau měl široký repertoárový rejstřík, věnoval se kromě jazzu i jiným hudebním žánrům včetně popu a soulu. Na četná turné vyjížděl spolu s dalšími hvězdami jazzu Chickem Coreou, Milesem Davisem nebo Georgem Bensonem.

Los Angeles - Ve věku 76 letech v neděli v Los Angeles zemřel legendární americký jazzový zpěvák Alwin Lopez "Al" Jarreau. Oznámil to jeho manažer.

Profesionálně se jazzu věnoval od roku 1968, mezinárodní věhlas si získal v polovině 70. let albem We Got By, za které obdržel cenu Grammy. Stejné ocenění Jarreau dostal i za druhé album Glow, a pak ještě pětkrát.

Al Jarreau měl široký repertoárový rejstřík, věnoval se kromě jazzu i jiným hudebním žánrům včetně popu a soulu. Na četná turné vyjížděl spolu s dalšími hvězdami jazzu Chickem Coreou, Milesem Davisem nebo Georgem Bensonem. V roce 2001 dostal svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Jarreauovo jméno nese dvacítka alb. Byl jediným držitelem cen Grammy, který získal ocenění v kategoriích jazzu, soulu i R&B. Loni absolvoval kolem padesáti koncertů, vystupoval i v Bílém domě. Znám byl svou dobročinností a podporou mladých hudebníků.

Minulou středu byl zpěvák hospitalizován kvůli vyčerpání a všechny své další letošní koncerty zrušil. Ještě ve čtvrtek lékaři oznámili, že se jeho stav zlepšuje.

Al Jarreau | Video: Youtube.com / Fidele Music

autor: ČTK | 12. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama