V Knihovně Václava Havla se budou číst texty Josefa Škvoreckého, který zemřel před šesti lety

Kultura Kultura
3. 1. 2018 16:00
Příznivci spisovatele a zakladatele exilového nakladatelství '68 Publishers Josefa Škvoreckého, od jehož úmrtí v kanadském Torontu uplynulo 3. ledna 2018 šest let, se sejdou v pražské Knihovně Václava Havla. Ve čtvrtek 4. ledna tam bude od 17 do 22 hodin z jeho knih číst řada osobností, milovníků a znalců autorova díla. Večer, který je otevřený široké veřejnosti, zahájí ředitel knihovny Michael Žantovský. Mezi nejslavnější knihy Josefa Škvoreckého patří série s hrdinou Dannym Smiřickým: Zbabělci, Tankový prapor, Prima sezóna, Mirákl a Příběh inženýra lidských duší. Škvorecký byl také vynikajícím překladatelem.
Josef Škvorecký v roce 2004.
Josef Škvorecký v roce 2004. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy