V Divadle Husa na provázku končí ředitel Morávek. Zaměstnancům se nelíbil styl jeho práce

ČTK ČTK
5. 5. 2017 10:40
V brněnském Divadle Husa na provázku po 12 letech končí po nátlaku zaměstnanců umělecký šéf a režisér Vladimír Morávek. Rozhodl se dát výpověď.
Vladimír Morávek
Vladimír Morávek | Foto: ČTK

V brněnském Divadle Husa na provázku končí po dvanácti letech umělecký šéf Vladimír Morávek. Vyhověl přání zaměstnanců, kterým se nelíbil jeho hektický styl práce. Po nátlaku se sám principál rozhodl dát výpověď. "Ano, je to tak. V poslední den letošního roku končím," potvrdil Morávek deníku MF Dnes, který s informací přišel.

Miroslav Donutil ukončil na konci roku své působení v Národním divadle 600. představením Sluhy dvou pánů.
14:30
Miroslav Donutil ukončil na konci roku své působení v Národním divadle 600. představením Sluhy dvou pánů. | Video: Jolana Voldánová

Podle zdroje redakce, který si nepřál být jmenován, se kromě čtyř herců celý soubor podepsal pod dopis Morávkovi. V něm zaměstnanci divadla včetně techniků vyjádřili nespokojenost s jeho vedením a žádali, aby post převzal někdo jiný.

K nastalé situaci i budoucnosti slavné brněnské scény konkrétní oficiální informace chybějí. "Divadlo Husa na provázku spadá pod Centrum experimentálního divadla, a je tedy v kompetenci jeho ředitele Petra Oslzlého řešit personální záležitosti," řekl deníku mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Právě Brno je zřizovatelem divadla.

Zatím ani není jasné, kam se bude ubírat další profesní život Vladimíra Morávka. "Tuším, kam to bude. Jen musím ještě počkat, až se všechny siločáry správně protnou," poznamenal Morávek.

Morávek Divadlo Husa na provázku od roku 2005 zviditelnil nejen svými montážemi z textů Václava Havla, jimiž se přičinil o mravní konzistenci divadla, které už před rokem 1989 tajně inscenovalo jeho hry, ale také rozsáhlými divadelními projekty, například Sto roků kobry, Perverze v Čechách nebo Čapek (Čapkové) na provázku. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy