Zemřel autor Příběhů včelích medvídků. Spisovateli Jiřímu Kahounovi bylo 75 let

ČTK ČTK
13. 5. 2017 17:03
Ve věku 75 let zemřel spisovatel Jiří Kahoun, jehož knihy byly inspirací i pro několik televizních večerníčků, mimo jiné Příběhů včelích medvídků. Informovala o tom v sobotu Česká televize, které spisovatelovo úmrtí potvrdila rodina. Jiří Kahoun se narodil v roce 1942 v Praze. Po absolvování oboru umělecké zpracování kovů a kamenů na střední průmyslové škole pracoval v různých profesích, například jako traktorista, kameník, zedník nebo výtvarník. Po celou dobu se ale věnoval psaní. Na svém kontě má několik desítek knih, k nimž vedle Příběhů včelích medvídků patří knihy O mašinkách - Pohádky na kolejích, O létajících strojích - Pohádky z povětří nebo Pro zvědavá ouška.
Jiří Kahoun
Jiří Kahoun | Foto: Profimedia.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy