Vyšla kniha o barrandovském studiu

ČTK, Hej
22. 12. 2005 19:00
Praha - V těchto dnech vychází druhý díl reprezentativní fotografické publikace o Filmovém studiu Barrandov.

Filmový historik Pavel Jiras v knize Barrandov II Zlatý věk zachytil budování československého filmového průmyslu ve 30. letech 20. století, v době, kdy československá kinematografie zažívala svou zlatou éru, kterou ale mělo brzy ukončit vypuknutí druhé světové války. V knize je shromážděna řada unikátních a dosud nepublikovaných snímků z natáčení, fotografií herců, režisérů a záběrů z ateliérů.

První díl publikace se jmenoval Barrandov - Vzestup k výšinám, na knižním trhu se objevil před dvěma lety a byl oceněn v soutěži o nejkrásnější knihu roku. Jiras chystá už třetí knihu, která zachytí vývoj studia v letech 1938 - 1945.

#reklama

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy