Vyšla kniha o barrandovském studiu

ČTK, Hej
22. 12. 2005 19:00
Praha - V těchto dnech vychází druhý díl reprezentativní fotografické publikace o Filmovém studiu Barrandov.

Filmový historik Pavel Jiras v knize Barrandov II Zlatý věk zachytil budování československého filmového průmyslu ve 30. letech 20. století, v době, kdy československá kinematografie zažívala svou zlatou éru, kterou ale mělo brzy ukončit vypuknutí druhé světové války. V knize je shromážděna řada unikátních a dosud nepublikovaných snímků z natáčení, fotografií herců, režisérů a záběrů z ateliérů.

První díl publikace se jmenoval Barrandov - Vzestup k výšinám, na knižním trhu se objevil před dvěma lety a byl oceněn v soutěži o nejkrásnější knihu roku. Jiras chystá už třetí knihu, která zachytí vývoj studia v letech 1938 - 1945.

#reklama

 

Právě se děje

před 19 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy