Vyšla kniha o barrandovském studiu

ČTK, Hej
22. 12. 2005 19:00
Praha - V těchto dnech vychází druhý díl reprezentativní fotografické publikace o Filmovém studiu Barrandov.

Filmový historik Pavel Jiras v knize Barrandov II Zlatý věk zachytil budování československého filmového průmyslu ve 30. letech 20. století, v době, kdy československá kinematografie zažívala svou zlatou éru, kterou ale mělo brzy ukončit vypuknutí druhé světové války. V knize je shromážděna řada unikátních a dosud nepublikovaných snímků z natáčení, fotografií herců, režisérů a záběrů z ateliérů.

První díl publikace se jmenoval Barrandov - Vzestup k výšinám, na knižním trhu se objevil před dvěma lety a byl oceněn v soutěži o nejkrásnější knihu roku. Jiras chystá už třetí knihu, která zachytí vývoj studia v letech 1938 - 1945.

#reklama

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy