V Los Angeles našli ukradenou Rembrandtovu kresbu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
16. 8. 2011 20:25
Perokresba Rozsudek byla ohodnocena na 250 000 dolarů
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles (USA) - Neznámí zloději ukradli ze soukromé výstavy v losangeleském luxusním hotelu kresbu nizozemského malíře Rembrandta. Dílo s názvem Rozsudek, které bylo ohodnoceno na 250 000 dolarů ovšem policie později našla a vrátila majiteli. Oznámila to agentura Reuters.

Perokresba zmizela během sobotní noci z hotelu Marina del Rey v době, kdy jistá osoba na asi 15 minut odvedla kurátorovu pozornost tím, že se zajímala o koupi jiného díla. Policie později Rembrandtovu kresbu našla, ale podrobnosti o případu novinářům nesdělila. Není ani jasné, zda byla do případu zapletena osoba, která odvrátila kurátorovu pozornost.

Policejní mluvčí k případu řekl, že na krádeži se podíleli nejméně dva lidé. Perokresba ležela volně na podstavci a nebyla k němu nijak upevněna.¨

Kresbu Rembrandt van Rijn dokončil kolem roku 1655, dílo podepsal na zadní straně. Tento umělec je považován za předního malíře takzvaného nizozemského zlatého věku. Jeho dílo je ceněno po celém světě, proto je častým terčem zájmu zlodějů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy