"Tvrdohlavý" malíř Stanislav Diviš vystavuje svoje barevné geometrické obrazy

Kultura Kultura
8. 12. 2017 7:56
V galerii 1. patro v Praze je k vidění výstava Stanislava Diviše, bývalého člena skupiny Tvrdohlaví a autora s výrazným “barevný” rukopisem, jenž se proslavil především cyklem abstraktních obrazů inspirovaných spartakiádou. Na aktuální přehlídce Prázdný prostor/Barevná geometrie ale vystavuje svoji tvorbu založenou na kombinaci jednotlivých tvarů. “Stanislavovo dílo mám velmi rád. Dokonce si troufnu říct, že Diviš patří k mým nejoblíbenějším malířům,” říká galerista a sběratel Richard Adam. “Počínaje velkými papíry z let 1984 a1985, konče současnými obrazy. Oceňuji jeho neustálý vývoj, hledání nových přístupů a témat," dodává. Výstava je otevřená do konce ledna 2018.
Foto: Galerie 1. patro
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odložení OH v Tokiu přijde organizátory na 1,9 miliardy dolarů

Odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronavirové pandemii bude pro pořadatele představovat dodatečné náklady ve výši zhruba 1,9 miliardy dolarů (41,6 miliardy korun). Uvedla to japonská média s odkazem na své zdroje v organizačním výboru.

Pořadatelé už dříve sdělili, že upravený rozpočet olympijských her zveřejní v prosinci po sečtení dodatečných nákladů. Původně se počítalo s tím, že gigantická sportovní akce bude stát zhruba 13 miliard dolarů (284 miliard korun). Mezinárodní olympijský výbor a japonské vláda musely kvůli globální zdravotní situaci odložit OH plánované na letošní léto na 23. července až 8. srpna 2021.

Dodatečné náklady organizátorů zahrnují mimo jiné platby za zablokování stadionů a dalších sportovišť pro nový termín, náklady na dopravu či zaplacení pracovníků. Nejsou v nich však započítány prostředky na plánovaná opatření proti šíření koronaviru, která by měla uhradit japonská vláda.

Alespoň část dodatečných nákladů hodlají pořadatelé pokrýt úspornými opatřeními v 52 oblastech ve výši zhruba 283 milionů dolarů (6,5 miliardy korun), jež představili v říjnu. Organizátoři chtějí mimo jiné snížit počet funkcionářů na hrách, menší mají být výdaje na výzdobu sportovišť, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy