"Tvrdohlavý" malíř Stanislav Diviš vystavuje svoje barevné geometrické obrazy

Kultura Kultura
8. 12. 2017 7:56
V galerii 1. patro v Praze je k vidění výstava Stanislava Diviše, bývalého člena skupiny Tvrdohlaví a autora s výrazným “barevný” rukopisem, jenž se proslavil především cyklem abstraktních obrazů inspirovaných spartakiádou. Na aktuální přehlídce Prázdný prostor/Barevná geometrie ale vystavuje svoji tvorbu založenou na kombinaci jednotlivých tvarů. “Stanislavovo dílo mám velmi rád. Dokonce si troufnu říct, že Diviš patří k mým nejoblíbenějším malířům,” říká galerista a sběratel Richard Adam. “Počínaje velkými papíry z let 1984 a1985, konče současnými obrazy. Oceňuji jeho neustálý vývoj, hledání nových přístupů a témat," dodává. Výstava je otevřená do konce ledna 2018.
Foto: Galerie 1. patro
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy