Liberecká galerie připomíná 100 let Zdeňka Sýkory, restaurovala Führichovy kresby

Liberecká galerie připomíná 100 let Zdeňka Sýkory, restaurovala Führichovy kresby
Až díky akvizičnímu fondu ministerstva kultury se galerii podařilo zakoupit několik velkoformátových grafických listů zastupujících všechna důležitá období Sýkorova dlouhého tvůrčího života.
Proto nyní galerie vystavuje díla geometrické abstrakce ze své sbírky, aby ukázala, že Sýkorova kolekce rozšiřuje již tak rozsáhlý soubor volně příbuzných prací.
Liberecká galerie svou sbírku geometrické abstrakce budovala zejména prostřednictvím nákupů od 90. let minulého století.
Dnes kolekce obsahuje všechna důležitá jména tohoto uměleckého směru, od Jana Kubíčka přes autora dotýkajícího se op-artu Vladislava Mirvalda k sochaři a grafikovi pracujícímu s pohybem Radoslavu Kratinovi.
Foto: ČTK
Kultura Kultura
30. 1. 2020 16:35
Příští pondělí uplyne 100 let od narození malíře a grafika Zdeňka Sýkory, který své abstraktní a strukturální obrazy připravoval pomocí počítače a dnes má jedno dílo třeba ve stálé expozici pařížského Centre Pompidou. Poctu Sýkorovi vzdává výstava v Oblastní galerii Liberec. Potrvá do 26. dubna.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Manchester City získal z Valencie mladého Španěla Torrese

Manchester City získal z Valencie talentovaného španělského fotbalistu Ferána Torrese. Za dvacetiletého křídelního hráče zaplatil anglický vicemistr 23 milionů eur (600 milionů korun) a podepsal s ním pětiletou smlouvu.

Torres přichází do City jako náhrada za Němce Leroye Saného, jenž v červenci přestoupil do Bayernu Mnichov. Španělský mládežnický reprezentant hrál za A tým Valencie od 17 let a v minulé sezoně vstřelil v soutěžních zápasech šest gólů.

před 5 hodinami

Trump po měsících odmítání podpořil korespondenční hlasování ve volbách, postup doporučil lidem na Floridě

Ačkoliv americký prezident Donald Trump již několik měsíců bez patřičných důkazů varuje před možnými podvody, které by podle něj doprovázelo široké využívání možnosti hlasovat v nadcházejících prezidentských volbách poštou, dnes tento postup doporučil voličům na Floridě. Ta je přitom jedním z hlavních takzvaných bitevních států, kde se bude rozhodovat o tom, kdo bude od ledna na další čtyři roky šéfem Bílého domu, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Slovenský premiér žije v nezkolaudovaném domě, hrozí mu pokuta ve výši 33 tisíc eur

 Slovenský premiér Igor Matovič žije se svojí rodinou v Trnavě v nezkolaudovaném domě, za což mu kvůli porušení stavebního zákona hrozí pokuta až 33.000 eur (přes 862.000 korun). Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Premiér svoje pochybení přiznal už minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy