Stašová odkrývá vztah s gayem Víznerem

Jitka Gráfová
24. 6. 2006 19:20
Glosa - Byla to herečka šarmantní, ale divoká jako bouře. Hollywood nesnášela a byla přítelkyní slavného dramatika Tennesseeho Williamse.

Divadlo v Řeznické se v režii Gregoryho Abelse rozhodlo odkrýt osudy Anny Magnani. Klíčovým momentem pro ni bylo setkání s Williamsem, z něhož vyrostlo dvacetileté přátelství. A právě tato "linie" jejího života se stává nosným pilířem představení.

Pilířem, jímž se oba vzájemně podpírají, když se vyrovnávají s hořkostí hereckého světa a jeho pokrytectvím. Škoda, že srdce nedokáže zvracet, říká v jednom z dialogů Oldřich Vízner v roli Williamse, kde odkrývá "špínu hereckého světa".

Divokost skloubená se šarmem - to jsou role, jež Simoně Stašové sluší. Její postava Anny Magnani je silná a drsná jen zvnějšku, uvnitř je to však bytost zranitelná. I v Baladě o smutné kavárně, dalším představení v Řeznické, hraje typově blízkou postavu, tady ovšem svou roli ještě víc koření elegancí.

Foto z Římských nocí
Foto z Římských nocí | Foto: Divadlo v Řeznické

K silným okamžikům patří scény, když Stašová vede dialog s virtuálními postavami. V nich graduje emocionální vypjatost a silný motiv, jenž proplouvá celý příběhem: samota a pocity osamění. Na jedné straně oblíbená herečka, na straně druhé žena žijící sama se svým postiženým synem.

I Tennesseeho Williamse autor hry Franco D´Alessandro vykresluje ve dvou polohách. Jako šarmantního úspěšného divadelníka,. který se svojí homosexualitou chlubí a život bere lehkomyslně - a pak po letech jako trosku  propadající se do depresí, ničící  se alkoholem, prášky proti bolesti i jízlivostí kritik. Vízner jakoby se v první polovině rozehrával, ona "alkoholová" rovina mu seděla daleko víc. 

Komorní prostředí Řeznické ještě dodává hře na intimitě. Divák stále intenzivněji nabývá pocitu, že sedí v pokoji hereččina italského bytu a popíjí víno společně s herci. A právě tohle neopakovatelné kouzlo se násobí se silným příběhem a dobrým hereckým výkonem Simony Stašové.

Oficiální stránky Divadla v Řeznické najdete ZDE

 

Právě se děje

před 20 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy