Staněk plní zadání Hradu, je zdiskreditován, říká jeden z autorů petice Leoš Válka

"Jsem přesvědčen, že ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk skončí, je zdiskreditován, jeho pozice je neudržitelná," říká ředitel Centra současného umění DOX Leoš Válka. Ten je jedním z autorů petice za Staňkovo odvolání, kterou už podepsalo téměř 6500 lidí. "Staněk plní zadání Hradu, Miloš Zeman má s odvolaným ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem dlouhodobý problém, odmítl ho jmenovat profesorem. Ministr Staněk je nekompetentní a pro nás není partner," dodává Válka.
Ředitel Centra současného umění DOX Leoš Válka byl hostem DVtv. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy