Takhle bude letos svítit Praha. Festival Signal zve na procházku magickými instalacemi

Instalace #glass na náměstí Republiky. Vytvořil ji Japonec Tets Ohnari.
Instalace #glass na náměstí Republiky, již vytvořil japonský sochař Tets Ohnari.
V klášteře sv. Anežky České a v klášterních zahradách návštěvníci uvidí dva projekty: Octopus Garden - imaginární zahradu tiše okupuje kolonie snících chobotnic (autorem je německá skupina RaumZeitPiraten) - a Constrained Surface japonského výtvarníka Ryochiho Kurokawy, jenž pracuje s projekčními plochami a nejnovějšími technologickými poznatky.
Foto: Ludvík Hradilek
Kultura Ludvík Hradilek Kultura, Ludvík Hradilek
12. 10. 2017 12:22
Ode dneška do 15. října Prahu rozsvítí roztodivné světelné instalace, jež do hlavního města popáté přivezl festival Signal. Letos poprvé akce nabídne dvě trasy: jedna vede přes centrum, druhá přes Vinohrady. Pojďte se s námi podívat na několik hotových i rozpracovaných instalací v centru města.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy