Róna pořádá svou další výstavu

RiK, ČTK
16. 12. 2005 10:00
Praha - Jaroslav Róna vystavuje ode dneška v pražské Galerii České pojišťovny své obrazy z poslední doby.

Letos je to druhá samostatná přehlídka známého malíře, sochaře a sklářského výtvarníka, člena někdejší skupiny Tvrdohlaví. V létě představoval na hradě Sovinec na Bruntálsku své plastiky. Pražská výstava potrvá do 29. ledna 2006.

Známý výtvarník, který po filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2002 vešel do širšího povědomí i jako scénický umělec, se i v nejnovějších obrazech věnuje svým tradičním tématům. Návštěvníci výstavy proto najdou malby s námětem smrti, válek, starých mýtů, moře, hor i s erotickými motivy.

Róna ke svému léta stejnému přístupu ke tvorbě říká: "Zatímco ostatní tápou, já jsem svoji cestu nalezl." Stejně jako malíř je znám jako sochař, zaujal především vítězstvím v konkurzu na pražskou sochu Franze Kafky.

Drtivá většina jeho plastik připomíná dávné tajemné pomníky či sarkofágy, fantastické krajiny a města nebo podivné neznámé stroje a mechanismy.

Svou kreativitu dává najevo i v komické kapele Tros sketos, se kterou se objevuje na pódiu divadla Sklep.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy