Potvrzeno: Richard Fuxa koupil Lendlovy plakáty Muchy

ČTK Kultura ČTK, Kultura
14. 4. 2014 21:37
Výstava Lendlovy sbírky Muchových plakátů byla loni se 186 tisíci návštěvníků druhou nejnavštěvovanější v Praze.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Podnikatel Richard Fuxa koupil od tenisové legendy Ivana Lendla velmi cennou sbírku 116 plakátů Alfonse Muchy. Informaci, o níž se mluví již od loňské pražské výstavy, potvrdil nyní pro Český rozhlas - Radiožurnál.

"Bylo to součástí kontraktu, který jsem s Ivanem Lendlem měl," řekl Fuxa.

Cenu Fuxa zveřejnit nechce, ale Muchovy plakáty se v posledních letech prodávaly jednotlivě v dražbách v Česku i zahraničí za statisíce korun.

Loni se také například několik desítek Muchových děl podařilo vydražit v Praze dohromady za 4,3 milionu korun, z toho jeden olej za 1,8 milionu.

BigMedia 16. dubna zahájí výstavu výtvarných děl básníka a grafika Bohuslava Reynka a Fuxa rozhlasu řekl, že koupil také osmdesát Reynkových grafik.

Výstava Lendlovy sbírky Muchových plakátů byla loni se 186 tisíci návštěvníků druhou nejnavštěvovanější v Praze. Muchovy plakáty chce podnikatel dále vystavovat.

"Přemýšlíme o dalších projektech, kde by se sbírka mohla uplatnit," uvedl.

Podle Radiožurnálu vyjednává Fuxa podmínky výstavy plakátů například v Číně, Japonsku či USA a také plánuje postavit pro sbírku vlastní galerii v Praze.

Sbírka je nyní umístěna v depozitářích kutnohorského GASKu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy