Obrazem: Jiří Stránský otevřel Muzeum komunismu. Je v něm pult i vyšetřovna StB

V Muzeu komunismu si lze vyzkoušet roli ženy za pultem.
Vstup do nově otevřeného Muzea komunismu střeží otec zakladatel Karel Marx a obří rudá hvězda.
Muzeum komunismu k výročí srpnové okupace sovětskými vojsky otevřel spisovatel a bývalý politický vězeň Jiří Stránský, který v komunistických lágrech sám strávil téměř 10 let.
Expozici zahajuje část věnující se založení československého státu. První československý prezident tehdy proslul mimo jiné výrokem: "Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty..."
Část expozice je věnována oslavě hrdinů v umění, tedy tomu, co vešlo do historie jako socialistický realismus.
Foto: Václav Vašků
22. 8. 2017 12:50
Spisovatel a překladatel Jiří Stránský, který strávil deset let v komunistických lágrech, u příležitosti 49 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy otevřel novou expozici Muzea komunismu v pražské ulici V Celnici. Fotografie Václava Vašků nabízí virtuální prohlídku po prostorech, které mapují život v Československu mezi lety 1948 a 1989.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy