Obrazem: Humor v grafice i v životě. Výtvarník Jiří Slíva vystavuje kresby ovlivněné jazzem i vínem

Jiří Slíva na vernisáži zahrál se svým kolegou z kapely Grafičkanka Vladimírem Suchánkem
Jiří Slíva je také hudebník, výstavu zahájil spolu s kolegou výtvarníkem Vladimírem Suchánkem
Slívovy plakáty k výstavám
Inspirací je výtvarníkovi káva, jazz i absurdní situace
Jedny z nejstarších Slívových grafik z počátku 90. let
Foto: Economia
ČTK Kultura ČTK, Kultura
25. 5. 2017 9:06
Plzeňský rodák, grafik, ilustrátor a hudebník Jiří Síva vystavuje v pražské Galerii Hollar šedesát prací, ovlivněných absurdním humorem, láskou k jazzu, vínu, kávě nebo Franzi Kafkovi. Výstavu pojmenovanou Stop Time doplňují autorské knížky s kreslenými vtipy, z nichž mnohé vyšly v zahraničí, a také básničky pro děti Rádio hlásí. Slíva na výstavu zařadil i plakáty k minulým výstavám a dvě CD se svými písničkami - Kup si bicí a Nemysli na to. Výstavě, uspořádané k autorovým letošním sedmdesátinám, vévodí známý lept Chaplina s Monou Lisou, kteří v náručí drží v povijanu zabaleného Mickeyho Mouse. Ten dobře ilustruje Slívovu náklonnost ke kombinování zdánlivě nekombinovatelného.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění. Filip informoval, že po zastávce v kanceláři odjel domů do Českých Budějovic.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

"Jsem rád, že mohu být s rodinou a vnoučaty. Ještě jednou děkuji za lékařskou péči i milé zprávy, které mi lidé posílají. Jsou pro mne velkou pobídkou do další práce. Rozhodně však budu dodržovat pokyny lékařů," cituje Filipa jeho strana na Facebooku.  Už dříve uvedl, že nehodlá nic měnit na kandidatuře pro dubnový sjezd KSČM, na němž bude obhajovat mandát.

Další zprávy