Obrazem: Humor v grafice i v životě. Výtvarník Jiří Slíva vystavuje kresby ovlivněné jazzem i vínem

Foto: Economia
ČTK Kultura ČTK, Kultura
25. 5. 2017 9:06
Plzeňský rodák, grafik, ilustrátor a hudebník Jiří Síva vystavuje v pražské Galerii Hollar šedesát prací, ovlivněných absurdním humorem, láskou k jazzu, vínu, kávě nebo Franzi Kafkovi. Výstavu pojmenovanou Stop Time doplňují autorské knížky s kreslenými vtipy, z nichž mnohé vyšly v zahraničí, a také básničky pro děti Rádio hlásí. Slíva na výstavu zařadil i plakáty k minulým výstavám a dvě CD se svými písničkami - Kup si bicí a Nemysli na to. Výstavě, uspořádané k autorovým letošním sedmdesátinám, vévodí známý lept Chaplina s Monou Lisou, kteří v náručí drží v povijanu zabaleného Mickeyho Mouse. Ten dobře ilustruje Slívovu náklonnost ke kombinování zdánlivě nekombinovatelného.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy