Pouštní růže vykvetla. Muzeum v Kataru od architekta Nouvela stálo 10 miliard korun

Národní muzeum Kataru je nyní otevřeno pro veřejnost.
Oficiální cena není známa. Podle německé agentury DPA náklady přesáhly 400 milionů eur, což by bylo zhruba 10,3 miliardy korun.
Muzeum stojící na nábřeží katarské metropole obepíná přilehlý Palác šejcha Abdalláha ibn Džasima Al Sáního, syna prvního emíra samostatného Kataru. Palác (na snímku vpravo) byl otevřen roku 1975, kdy emirát získal nezávislost. Nyní se palác dočkal rekonstrukce.
Architekt Nouvel, držitel prestižní Pritzkerovy ceny, se prý při návrhu Národního muzea Kataru nechal inspirovat plátky pouštní růže.
Budova tvořená více než 500 kruhovými deskami je vidět už z letadla.
Foto: Iwan Baan
Kultura ČTK Kultura, ČTK, DPA
28. 3. 2019 11:10
V Dauhá, hlavním městě emirátu Katar, bylo ve středu večer otevřeno Národní muzeum Kataru. Budovu, jejíž cena zřejmě přesáhla 10 miliard korun, navrhl slavný francouzský architekt Jean Nouvel, v neposlední řadě autor komplexu Zlatý Anděl na pražském Smíchově.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy