Amanita Design a spol. v Brně ukáží, jak se kreslí počítačové hry. Na Špilberku budou k vyzkoušení

ČTK ČTK
23. 11. 2017 15:50
Upozornit na výtvarnou stránku počítačových her a objasnit jejich vývoj má výstava v Muzeu města Brna na hradě Špilberk. V expozici s názvem Kouzelný svět počítačových her mohou návštěvníci vidět obrázky ze čtyř her českých tvůrců. K dispozici budou i počítače, na kterých si budou moct zájemci hry vyzkoušet. Hra Rememoroid od studia Hangonit výtvarníka Vladimíra Kudělky přenese návštěvníky na hvězdnou oblohu, Dark Train od studia Paperash zase ukáže, jak funguje metoda ploškové animace. Amanita Design představí své hry Samorost 3 a Chuchel, obrazy ze Samorostu ukážou vesmír s tajemnými planetami od výtvarníků Jakuba Dvorského a Adolfa Lachmana. Výstava potrvá do 14. ledna 2018.
Na výstavě bude i hra Chuchel od Amanita Design.
Na výstavě bude i hra Chuchel od Amanita Design. | Foto: Amanita Design
 

Právě se děje

před 20 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy