Miřenka Čechová s Tantehorse sklízejí ovace za oceánem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 6. 2013 14:04
Český soubor Tantehorse třikrát vyprodal divadlo ve Washingtonu
Tantehorse
Tantehorse | Foto: Washington Post

Washington / Praha - Špičkový český soubor fyzického a tanečního divadla Tantehorse na přelomu května a června třikrát za sebou vyprodal divadlo Atlas Theatre ve Washingtonu a získal rovněž pochvalné recenze.

"Členové souboru Miřenka Čechová a Radim Vizváry tak dokázali, že ve svém oboru patří mezi světovou špičku," uvedla mluvčí souboru.

"Plovoucí, vznášející se pohyb, jaký jsem neviděla nikdy předtím," napsala kromě jiného držitelka Pulitzerovy ceny Sarah Kaufman do Washington Post k představení nazvanému Light in a Darkness (Smrt Markýze de Sade/Dante). Kritik Justin Schneider na stránkách DCMetroTheatreart zase chválil představení jako ohromující a úchvatný zážitek.

Úspěch souboru Čechové a Vizváryho znamená podle mluvčí další bod pro český tanec a fyzické divadlo a jeho renomé ve světě.

Čtěte také
Narodil jsem se jako holka. Nepoučuju, ale otvírám oči

Tantehorse nyní mimo jiné čeká prezentace na European Dance Festival na Kypru, Mezinárodním festivalu Sztuki mimu ve Varsavě a na největším Fringe festivalu v Edinburghu. Tam v rámci Czech Dance Collection spolu se soubory Vertedance a Spitfire Company představí inscenaci S/He Is Nancy Joe.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy