Nejdražší komiksová kresba. Obrázek Tintina byl v Paříži prodán za tři miliony eur

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 1. 2021 20:21
Kresba belgického tvůrce Hergého, určená pro obálku komiksu Modrý lotos ze série Tintinových dobrodružství, byla ve čtvrtek v Paříži prodána za rekordních 3,2 milionu eur včetně poplatků. V přepočtu je to víc než 83 milionů korun. Podle aukční síně Artcurial, která dražbu zajistila, se jedná o nejvyšší částku za komiksovou kresbu v dějinách, píše agentura AFP.
Motiv Tintina s drakem se nakonec na obálce komiksu neobjevil.
Motiv Tintina s drakem se nakonec na obálce komiksu neobjevil. | Foto: Reuters

"Po dražební bitvě mezi třemi zájemci na telefonu se toto obdivované mistrovské dílo nakonec prodalo za 3 175 400 eur," uvedla aukční síň. Dílo koupil blíže neupřesněný soukromý sběratel.

Hergé na motiv Tintina s drakem v roce 1936 použil inkoust, kvaš a akvarely. Nakonec se výsledek na obálce komiksu neobjevil, protože byl příliš drobný a složitý pro tisk. Záhadu představuje přeložení kresby na šest částí. Dle některých je to dílo malého chlapce, který kresbu dostal darem, podle jiných nutnost autora, aby šla kresba poslat poštou. Proti dražbě se podle listu Le Parisien postavil manžel Hergého vdovy, který spravuje pozůstalost. Podle něj kresba patří do muzea.

Dosavadní komiksový dražební rekord držely kresby určené pro předsádku knih o Tintinovi. V roce 2014 se přes Artcurial prodaly za 2,51 milionu eur včetně poplatků, v přepočtu 65,6 milionu korun.

 

Právě se děje

Další zprávy