Jarcovjáková: Jestli mi to na fotkách sluší, je mi jedno. Fotit v gay klubu byl ráj

Daniela Písařovicová Daniela Písařovicová
14. 5. 2022 5:59
„Tehdy se neříkalo gay klub, ale buzinec. Společnost, která se tam denně stýkala, byla jako rodina. Lidé se dobře znali, nemuseli nic skrývat. Byl to pro mě naprostý ráj,” říká oceňovaná fotografka Libuše Jarcovjáková. „Na autoportrétech jsem nikdy nezkoumala, jestli mi to sluší. Byla to pro mě vždy součást sebepoznávání. Pravda ale je, že je mám od prvních negativů, že jich mám tisíce,” dodává.
Tehdy se neříkalo gay klub, ale buzinec. Společnost, která se tam denně stýkala, byla jako rodina. Lidé se dobře znali, nemuseli nic skrývat. | Video: Daniela Písařovicová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží Stanjura vládě v červenci

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vládě v červenci, řekl ve středu na tiskové konferenci. Do té doby budou podle něj schválena některá další opatření v souvislosti s energetickou krizí, budou k dispozici také přesnější data o hospodaření státu. Doplnil, že podle dubnového makroekonomického výhledu bude v letošním rozpočtu nejvýše 15 miliard korun dodatečných příjmů ve srovnání se schváleným rozpočtem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na podporu výuky v MŠ a ZŠ chce ministerstvo rozdělit devět miliard korun z EU

Ministerstvo školství chce rozdělit devět miliard korun z evropských dotací na posílení podpůrných pedagogických pozic, jako jsou školní psychologové či speciální pedagogové, a zlepšení kvality vzdělávání v základních a mateřských školách. O peníze budou moct žádat pomocí zjednodušených formulářů, takzvaných šablon, od středy do 28. dubna příštího roku. Dotace půjdou z nového Operačního programu Jan Amos Komenský, který šablonami naváže na předchozí program Výzkum, vývoj a vzdělávání. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy