Salon české scénografie představuje v obchodním domě Kotva to nejlepší z oboru

ČTK ČTK
17. 10. 2017 13:50
V pražském obchodním domě Kotva je do 7. listopadu k vidění přehlídka nazvaná Salon české scénografie, která návštěvníkům představí to nejnovější a nejzajímavější z oboru. Výstava se koná v poločase mezi 13. a 14. ročníkem největší světové výstavy Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru. Pořadatelé ji chápou i jako inventuru české scénografie před dalším ročníkem.
Zahajovací ceremonie letošního MFF Karlovy Vary v režii a scénografii bratří Cabanů.
Zahajovací ceremonie letošního MFF Karlovy Vary v režii a scénografii bratří Cabanů. | Foto: Archiv Šimona Cabana

Trendy z oblasti scénického výtvarnictví představí až do 7. listopadu v obchodním domě Kotva v Praze Salon české scénografie.

Šesté přehlídky se účastní pětadvacet umělců včetně Šimona Cabana, jenž se svým bratrem Michalem připravuje zahajovací ceremoniály karlovarského filmového festivalu, Simony Rybákové, Ireny Marečkové či Jany Preková. Prostor ale dostali i začínající umělci. Vystavují zde práci z posledních čtyř let. 

Salon je otevřenou výzvou pro všechny scénografy bez věkového či žánrového omezení, dostane se tak na činoherní, hudební i loutkové divadlo, film, televizi, site specific a další projekty na pomezí scénického a výtvarného umění. Pro veřejnost je připravená i komentovaná prohlídka s autory vystavovaných děl.

Přehlídka se koná v poločase mezi 13. a 14. ročníkem největší světové výstavy Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru (PQ). Pořadatelé ji chápou i jako inventuru české scénografie před dalším ročníkem.

Akce bude mít i reprízu, na jaře příštího roku se přesune do brněnské Reduty, kde se k českým scénografům připojí kolegové ze Slovenska. Na podzim 2018 se výstava v československém zastoupení představí i na Slovensku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy