Foto: Rozstřílená auta z války i projekce na náměstí Míru. Populární Signal svítí

Foto: Rozstřílená auta z války i projekce na náměstí Míru. Populární Signal svítí
Po letech festival Signal opět rozsvítil náměstí Míru v Praze efektním videomappingem.
S héliem, fólií a světlem pracuje instalace v Klementinu.
Na šest míst včetně tohoto je potřeba zakoupit vstupenku. S ní lze díla vidět víckrát.
A hlavně o své blízké.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 10. 2022 18:02
Jubilejní ročník festivalu světel Signal rozzářil Prahu. Čtyřdenní akce po několika letech opět promítá na kostel sv. Ludmily na náměstí Míru. Připomíná i utrpení Ukrajinců světelně-kouřovou instalací rozstřílených vraků aut od Maxima Velčovského. Většina dění je zdarma, na šesti místech si lidé musí koupit vstupenku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy